سیم هوایی مسی

فروش سیم هوایی مسی
فروش سیم هوایی مسی
جولای 30, 2020
فروش شینه مسی
فروش شینه مسی
جولای 30, 2020
نمایش همه

سیم هوایی مسی

سیم هوایی مسی

سیم هوایی مسی

سیم هوایی مسی

خطوط هوائی انتقال انرژی به علت داشتن مسیرهای طولانی و قرارگرفتن در محیط آزاد ، دائماً تحت تأثیر شرایط جوی محیط اطراف خود قرار دارند . گاهی این شرایط می توانند موجبات بروز اشکال در کار خطوط انتقال و در نتیجه بروز اختلال در شبکه را فراهم کنند . بنابراین جهت تداوم کار شبکه و عدم خروج خط لازم است تا حد امکان از وقوع این اشکالات جلوگیری نمود. یکی از عوامل مهم جوی که همواره تداوم برق رسانی خطوط انتقال را تهدید می کند صاعقه است . به دلیل بلند بودن ارتفاع برجهای انتقال نیرو و بعضاً پهن بودن سر دکلها احتمال برخورد صاعقه با برج و هادیهای خطوط انتقال بسیار بیشتر از احتمال برخورد صاعقه با زمین مجاور آن می باشد . خصوصاً در قسمتهائی که خط انتقال از مناطق دشت و هموار عبور می کند به علت نبودن عوارض مرتقع دیگر ، احتمال برخورد صاعقه با شبکه انتقال باز هم بیشتر می شود . لذا بایستی پس از اصابت صاعقه به شبکه انتقال باز هم بیشتر می شود . لذا بایستی پس از اصابت صاعقه به سیستم انتقال نیرو ، با ایجاد مسیرهای مناسب جریان به طریقی از اثرات بعدی آن جلوگیری بعمل آورد .

سیم های مسی سخت هوایی دارای قابلیت هدایت الکتریکی بالا و استقامت کششی قابل توجهی است که در برابر تغییرات و تاثیرات جوی و مواد خورنده مقاومت خوبی دارد. سیم هوایی برای توزیع جریان برق در خطوط هوایی به کار می روند. هادی این نوع سیم ها مس سخت کشیده تابیده به صورت منظم می باشد.

در مورد سیم مسی سخت هوایی با کشیدگی سخت متوسط و کشیدگی سخت، به دلیل دستیابی به قابلیت انعطاف بیشتر، هادی ها را به صورت رشته ای می سازند هادی های مسی معمولی، از رشته های به قطر ۱/۷ تا ۳/۵ میلی متر ساخته می شوند.

علت دشواری کار با سیم های مسی سخت هوایی استحکام آن می باشد بنابراین به غیر از اسپن های طولانی در خطوط توزیع، مس با کشیدگی سخت متوسط نیز استفاده می شود یعنی پس از کشش مورد نظر با انجام فرآیند های آنیل تحت شرایط خاص،سیم مسی سخت هوایی مناسب و مورد نیاز به دست می آید.

در کنار مزیتهایی که برای خطوط هوایی وجود دارد، معیاب گاه دردسر سازی هم دارند. تاثیر پذیری سیم های مسی سخت هوایی لخت و بدون روکش به کار رفته در این سیستمها از شرایط جوی و و محیطی و در پی آن اتصالی ها و قطعی های پیاپی موجب شده تا راه حلی برای آن اندیشیده شود تا ضمن بهره مندی از مزایا تا حد ممکن و قابل توجهی معایب آن را تقلیل داد.

عرضه انواع رنجها و سایزهای سیم های مسی سخت هوایی با تامین مطمئن از محصولات مرغوب تضمین شده است.

خرید سیم هوایی مسی

سیم هوایی مسی در سایزهای مختلف با کیفیت بالا در فروشگاه راد مس موجود میباشد. تولید انواع سایز های مختلف سیم هوایی مسی، همچنین انواع سیم های تک رشته بر حسب درخواست مشتری با هر قطر مورد نیاز مقدور می باشد. برای اطلاع از قیمت‌ این محصولات با مشاورین و کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.