صفحه مس

قیمت صفحه مسی
قیمت صفحه مسی
جولای 30, 2020
چاه ارت
چاه ارت
جولای 30, 2020
نمایش همه

صفحه مس

صفحه مس

صفحه مس

صفحه مس

صفحه مسی مورد استفاده در ارتینگ

صفحه مسی با ابعاد مختلف 30*30 سانتی متر تا 66*66 سانتی متر و ضخامت های 3 و 5 میلی متر مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از کاربردهای این صفحات مسی در چاه ارت است. یک هادی مسی در دو یا سه نقطه توسط جوش کدولد اتصال پیدا می‌کنند و صفحه مس در چاه های ارت قرار می‌گیرند.

خلوص صفحه مسی چه اهمیتی دارد؟

خلوص صفحه مس این صفحات بسیار حائز اهمیت است. حداقل خلوص آن 99.5 درصد مس باید باشد تا بتواند جریان وارد شده را با حداقل مقاومت به زمین منتقل کند. این کار باعث کاهش آسیب به تجهیزات در اثر اتصال کوتاه می‌شود.

هرچقدر خلوص این صفحه مسی کمتر باشد مدت زمانی که طول می‌کشد تا جریان ایجاد شده توسط اتصال کوتاه تخلیه شود ، بیشتر می‌شود؛ و باعث آسیب بیشتر به تجهیزات یا افراد می‌شود.

همچنین صفحه مس در صورت افزایش ناخالصی در این صفحات و یا استفاده از آلیاژ های مس ، در دراز مدت بدلیل محل قرارگیری این صفحات در معرض خاک ، مواد کاهنده یا بنتونیت و رطوبت باعث ایجاد یک الکترولیت شده ، که موجب تشکیل پیل گالوانیک و همچنین انواع خوردگی ها مانند … روی و غیره می‌شود.

در حال حاضر به علت افزایش قیمت صفحه مس از صفحات غیر استاندارد استفاده می‌شود که بعد از مدتی کوتاه این صفحه مسی خوردی شده و عملا سیستم ارتینگ از کار افتاده و جنبه نمایشی خواهد داشت.