محصولات مسی

لوازم چاه ارت
لوازم چاه ارت
جولای 30, 2020
فروش محصولات مس
فروش محصولات مس
جولای 30, 2020
نمایش همه

محصولات مسی

محصولات مسی

محصولات مسی

محصولات مسی

مس و آلیاژهای آن به دلیل قابلیت هدایت الکتریکی بالایی که دارند و حدود     است اهمیت یافته‌اند. حدود 75 درصد مس استخراج شده در صنایع الکتریکی برای انتقال الکتریسیته و بقیه آن به دلیل هدایت حرارتی خوبی که دارد، در تجهیزاتی که انتقال حرارت در آن‌ها مورد نظر است و همچنین بواسطه رنگ و شکل‌پذیری خوب آن در صنایع دستی هنری به کار می‌رود. ورق‌های مسی، از جمله ورق‌های رنگین می‌باشند که در صنعت به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرند. با توجه به کاربردهای مختلف و در خواست مشتری در طبقه‌بندی و درصدهای مختلف آلیاژی تولید و عرضه می‌شوند.

خواص ویژه مس

  • فلز مس و آلیاژهای آن قابلیت اتصال خوبی دارند و از روش‌های مختلف از قبیل: جوشکاری، لحیم‌کاری، پیچ و مهره و غیره متصل می‌شوند.
  • در محیط‌های مختلف از قبیل: محلول‌های نمکی، محلول‌های قلیایی و  مواد شیمیایی آلی، مقاومت به خوردگی خوبی از خود نشان می‌دهند.
  • فلز مس و آلیاژهای آن بالاترین ضریب هدایت حرارتی و الکتریکی را دارند. همچنین مس  فلزی است نرم با قابلیت شکل‌پذیری عالی، به طوری که ساخت اجزا در ابعاد میکرون توسط مس و آلیاژهای مس امکان پذیر است.
  • اگرچه استحکام تسلیم بعضی از آلیاژهای مس بالاست، استحکام ویژه آن‌ها نوعا کمتر از آلیاژهای آلومینیم و منیزیم است. در عوض مقاومت خستگی، خزشی و سایشی آلیاژهای مس از آلیاژهای آلومینیم و منیزیم بهتر است. عمدتا آلیاژهای مس برای انواع مکانیزم‌های استحکام ‌بخشی قابلیت دارند.