ورق مسی

میله ارت مسی
میله ارت مسی
جولای 30, 2020
فروش ورق مس
فروش ورق مس
جولای 30, 2020
نمایش همه

ورق مسی

ورق مسی

ورق مسی

ورق مسی

مس نوعی فلز بسیار مفید و قابل استفاده است که دارای رسانایی الکتریکی و حرارتی بسیار بالا بوده و مقاومت در برابر خوردگی بسیار خوبی را ارائه می دهد. ورق های فلزی زیبا و همه کاره از جمله ورق مس از دیر بازمورد استفاده قرار می گرفته است.

ورق مسی معمولا برای مقاصد مختلفی از قبیل لوله ها، سیم های برقی ، وسایل آشپزی، تزیینی و موارد دیگر استفاده می شود. بسیاری از صنایع نیز از ورقهای نازک مسی استفاده می کنند. ورق مسی پس از ذوب مس در قالب های مختلف ساخته می شوند.

ویژگی ها و کاربرد های ورق مسی

از آنجا که لایه رسانای بیرونی از مس دارای میزان مقاومت کمی است و فقط مرکز استیل مقاومت بیشتری دارد، جلوه پوست باعث می شود خطوط انتقال RF با روکش مس سنگین امپدانس کم در فرکانس های بالا، معادل سیم مسی جامد را بدست آورد. استحکام کششی ورق های فلزی پوشیده از مس نسبت به ورق های مسی عادی که دارای طول دهانه بیشتر از مس هستند، بیشتر است.

مزیت دیگر ورق مسی اینست که می توان از رسانای فولادی با روکش ورق مسی با قطر کوچکتر در کابلهای کواکسیال استفاده کرد. امپدانس بالاتر و قطر کابل کوچکتر را نسبت به ورق های مس با استحکام مشابه مجاز می سازد. نصب و راه اندازی با ورق های فلزی پوشیده از مس به طور کلی به عنوان انجام مشخصات فنی برای یک زمین برقی خوب پذیرفته می شود. به همین دلیل در صورت نگرانی از برق, استفاده از ورق مسی توسط شرکت های صنعتی و آب و برق ترجیح داده می شود.